Podstawą pielęgnacji włosów jest dostarczenie im odpowiedniej dawki witamin i innych cennych składników odpowiadających za piękno i zdrowie włosa (m.in. dobrych kwasów tłuszczowych).

olejki-do-wlosow.jpgŻaden włos nie zregeneruje się, jeśli nie będzie wzmocniony od korzenia, czyli cebulki włosa aż po końce. Kondycja skóry głowy również jest niezmiernie ważnym czynnikiem, mającym bezpośredni wpływa na kondycję włosów. Można ją porównać z glebą, w której rosną rośliny. Jeśli jest urodzajna i nawożona- rośliny wyrosną zdrowe, dorodne i piękne. Podobnie jest z włosami- jeżeli skóra głowy choruje, włosy również to odczują.

Dlatego podstawą pięknych włosów jest dbałość o skórę głowy i cebulki. Bez odpowiednio zbilansowanej dawki witamin i dobroczynnych kwasów tłuszczowych włosy zaczną rosnąć słabe, podatne na uszkodzenia, staną się suche i spłowiałe, a z czasem zaczną nawet wypadać.

Idealnym rozwiązaniem gwarantującym kompleksową regenerację i odżywienie włosów będzie olej z awokado.

Jest to niezwykle cenny, obfitujący w moc witamin olej pozyskiwany z miąższu znanych nam, zielonych owoców awokado. Jest bardzo gesty i wydajny. Idealnie nadaje się do bardzo zniszczonych i przesuszonych włosów, wyjątkowo suchej skóry głowy z tendencją do łupieżu.

Olejek z miąższu zielonych owoców jest unikalny: zawiera bowiem kompozycję aż siedmiu witamin, które mają bezpośredni wpływ na piękno włosów.

  • witaminy z grupy B – które zapobiegają wypadaniu włosów, a nawet łysieniu, odbudowują i wzmacniają łodygę włosa
  • witamina A wzmacnia strukturę włosów i odpowiada za ich szybszy wzrost
  • witamina D hamuje wypadanie włosów
  • witamina E dba o ogólną kondycję skóry, nie pozwoli na jej przedwczesne starzenie się
  • witamina H usprawnia działanie gruczołów łojowych, reguluje poziom sebum, a dodatkowo zapobiega namnażaniu się bakterii a skórze głowy, więc zapobiega wszelkim stanom zapalnym skóry
  • witamina K zadba o dobrą kondycję skóry głowy i wzmocni cebulki włosów
  • witamina PP zapobiega wypadaniu włosów, stymuluje ich wzrost

Działanie owych „siedmiu wspaniałych” witamin potęgowane jest przez nienasycone kwasy tłuszczowe, głównie kwas oleinowy, stanowiący około 70% wszystkich kwasów występujących w olejku z awokado. NNKT usprawniają wchłanianie się witamin do wnetrza włosów i skóry. Potęgują ich działanie i odpowiadają za poprawne funkcjonowanie procesów przebiegających w komórkach.

To sprawia, że olej z awokado jest świetną i bardzo intensywną kuracją regeneracyjną dla włosów i skóry głowy. Co więcej- zapewni włosom nie tylko doraźną pielęgnację, ale również dogłębną długotrwałą odnowę. Tego nie uczyni niestety ani żaden szampon, ani nawet najlepsza odżywka do włosów.