olejki-do-wlosow.jpgOlej z awokado należy do kanonu najlepszych olejków do pielęgnacji włosów. Jeśli myślimy „pielęgnacja” mamy na myśli kompleksowe odżywienie, polegające na zwalczeniu wszelkich problemów dotykających nie tylko włosy, ale również skórę głowy. Olej z awokado stanowi bowiem remedium na dolegliwości, jakie przydarzają się włosom podczas nieodpowiedniej pielęgnacji i brutalnego traktowania (prostownica, gorące powietrze suszarki, lokówka, częste farbowanie). Włosy nieustannie narażone są na zniszczenie. Wzmożonej pielęgnacji wymagają zwłaszcza po lecie, kiedy gorące słońce i szkodliwe promieniowanie UV brutalnie je wyniszcza, przesusza i osłabia. Idealnym rozwiązaniem dogłębnie regenerującym włosy jest kuracja za pomocą olejku z awokado.

Jest to gesty, obfitujący w witaminy i kwas oleinowy z grupy omega- 9 olejek, który idealnie zadba nie tylko o włosy, ale również o skórę głowy. Skwalen obecny w olejku z awokado jest jednym ze składników ludzkiego sebum. Dzięki temu olej równoważy prace gruczołów łojowych, zapobiega utracie włosów, stymuluje ich wzrost, zabezpiecza i ochrania na całej długości, w tym również na końcach. Przesuszone i zmęczone włosy po lecie pokochają kuracje z olejkiem z awokado.

Poniżej przedstawiamy świetną kurację wzmacniającą i regenerującą włosy, która polega na połączeniu regeneracyjnych właściwości olejku z potęgą ziół stosowanych od lat do pielęgnacji włosów.

MOC ZIÓŁ I AWOKADO- REGENERUJĄCA PŁUKANKA DO WŁOSÓW

1. Weź po jednej łyżce ziół pokrzywy, rumianku i skrzypu polnego. Każde z nich zaparz w ok. 200 ml wody. Odcedź je i wlej razem do jednej miseczki. Odstaw w chłodne miejsce, aby mieszanka wystygła.

2. Do wywaru z ziół dodaj łyżeczkę olejku z awokado.

3. Po zwyczajowym umyciu włosów szamponem zanurz je w przygotowanej płukance. Potrzymaj w niej włosy przez kilka chwil, tak, aby wszystkie składniki miały szansę wniknąć do wnętrza włosów. Staraj się masować delikatnie skórę głowy. W ten sposób olejek i składniki z ziół wnikną również w cebulki włosów, zapewniając dogłębną regenerację.

4. Osusz włosy ręcznikiem, wysusz i wymodeluj jak zwykle.

5. Aby wzmocnić kurację, olejek z awokado można nałożyć dodatkowo na suche włosy- zadziała genialnie jako serum na zniszczone końcówki.

Kurację należy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Powodzenia!